ПРО ФЕСТИВАЛЬ
Фестиваль американського кіно "Незалежність" (AIFF) було започатковано за ініціативою Посольства США в Києві у листопаді 2011 року.
Слідуючи гідним кінематографічним традиціям Сполучених Штатів, фестиваль динамічно поєднує американські ігрові й документальні фільми, які розповідають історію Америки, висвітлюючи її розмаїття і цінності й демонструючи силу незалежної думки і свободи слова.

Відповідно до своєї місії, фестиваль "Незалежність» – більше ніж просто кінофестиваль; це форум для дослідження потенціалу видатних фільмів, які можуть змінювати світ, і здатності кінематографістів розглядати найважливіші суспільні проблеми через призму мистецтва.

Фестиваль прагне виходити за межі кіноекрану, дозволяючи глядачам стати учасниками процесу творення фільмів. Невід'ємна його частина – це паралельна програма тематичних обговорень і майстер-класів, створена для того, щоб збагатити враження ентузіастів кінофестивалю і надати молодим кінематографістам унікальну нагоду поспілкуватися з досвідченими фахівцями.
ІНДІ ЛАБ
Indie Lab. Лабораторія з кіновиробництва для молодих митців. Лабораторія започаткована 2013 року за підтримки Посольства США в Україні.
Протягом двох щорічних сесій учасники з різних регіонів України працюють над монтажем короткометражних документальних фільмів.

Незважаючи на те, що для деяких учасників це перший досвід режисури та монтажу, результатом їхньої роботи в рамках лабораторії стають 10 короткометражних документальних стрічок щороку. У перетворенні задуму на завершену короткометражну документальну стрічку авторам допомагають наставники-кінематографісти з України та США.

Учасниками лабораторії створено більше 30 документальних фільмів, що відвідали більше 50-ти міжнародних фестивалів.
КІНОБУС
Для того, щоб більше людей мали можливість побачити найкращі американські документальні фільми, фестиваль з ініціативою «Кінобус» влітку вирушає у подорож містами України. Під час виїздного фестивалю в маленьких містечках України відбуваються покази фільмів, майстер-класи, лекції та обговорення.
ОСНОВНІ ЦІЛІ ФЕСТИВАЛЮ
  • Представляти українській аудиторії, в тому числі фахівцям кіноіндустрії і студентам, незалежні американські фільми (ігрові й документальні), які інакше навряд чи було б показано в Україні. Це, зокрема, проекти, створені незалежними кінематографістами, і фільми, зняті незалежними компаніями великих голлівудських студій.
  • Створювати можливості для американсько-української співпраці в галузі кінематографії: приваблювати фахівців американської кіноіндустрії в Україну, поширювати інформацію про успіхи і заохочувати взаємозв'язки між українськими й американськими професійними кінематографістами.
  • Доповнювати показ фільмів дискусіями з продюсерами, режисерами й акторами, які брали участь у їхньому створенні.
  • Надавати підтримку українським кінодистриб'юторам та експонентам у придбанні прав на показ різноманітних незалежних американських фільмів високої якості для української аудиторії.
  • Заохочувати розвиток яскравої та успішної української кіноіндустрії шляхом проведення інформаційних семінарів і практичних майстер-класів для фахівців і студентів у галузі кінематографії.
  • Сприяти культурному обміну між Україною та Сполученими Штатами і зміцнювати зв'язки між українським та американським народами.