ПРО INDIE LAB
Indie Lab. Лабораторія з кіновиробництва для молодих митців. Лабораторія започаткована 2013 року за підтримки Посольства США в Україні.
Протягом двох щорічних сесій учасники з різних регіонів України працюють над монтажем короткометражних документальних фільмів.

Незважаючи на те, що для деяких учасників це перший досвід режисури та монтажу, результатом їхньої роботи в рамках лабораторії стають 10 короткометражних документальних стрічок щороку. У перетворенні задуму на завершену короткометражну документальну стрічку авторам допомагають наставники-кінематографісти з України та США.

Учасниками лабораторії створено більше 30 документальних фільмів, що відвідали більше 50-ти міжнародних фестивалів.
КУРАТОРАМИ ЛАБОРАТОРІЇ Є ДМИТРО ТЯЖЛОВ ТА ЕЛЛА ШТИКА
  • ДМИТРО ТЯЖЛОВ
    Дмитро Тяжлов - режисер-оператор документального кіно. Дмитро є художнім керівником курсу операторської майстерності у КНУТКіТ ім. Карпенка-Карого, куратором документальної програми фестивалю американського кіно "Незалежність" та лабораторії з кіновиробництва для молодих митців Indie Lab.

    Зі своїми документальними фільмами брав участь у багатьох фестивалях та заходах присвячених режисурі та спільному виробництву документальних фільмів. Наразі працює над кількома проектами документальних фільмів.
  • ЕЛЛА ШТИКА
    Елла Штика – менеджер культури, продюсер документального кіно, куратор лабораторії з кіновиробництва для молодих митців Indie Lab, куратор документальної програми та тематичних панелей фестивалю американського кіно Незалежність. З 2001 року очолює продюсерський центр Новий Київ, розробляє навчальні програми для молодих кінематографістів, менеджерів культури та активних громадян, що втілені за підтримки Посольства США в Україні, EU-UNDP Equal Opportunities and Women's rights in Ukraine programme, One Caucasus Interdisciplinary festival, Lab Docutloloka. Елла сповідує розвиток засобами культури, досягнення соціальних змін шляхом впровадження нових культурних практик, а також активізації діалогу і співпраці між регіонами України.
ЯК ПОБУДОВАНО ПРОГРАМУ INDIE LAB?
ЯК ПОБУДОВАНО ПРОГРАМУ INDIE LAB?

  • Індивідуальні консультації та групові обговорення
  • Монтаж з досвідченими режисерами монтажу
  • Покази американського документального кіно та майстеркласи для професійних кіно-митців
  • Під час всіх подій учасники можуть розраховувати на неформальне спілкування з професійних тем в дружній атмосфері

ХТО МОЖЕ ПОДАВАТИ ЗАЯВКИ ДЛЯ УЧАСТІ В INDIE LAB?

  • Студенти факультетів кінематографії
  • Кінодокументалісти аматори
  • Представники громадянського суспільства та недержавних організацій

ТЕМИ КОРОТКОМЕТРАЖНИХ ФІЛЬМІВ, ЗАЯВЛЕНИХ ДЛЯ УЧАСТІ В INDIE LAB, МОЖУТЬ БУТИ ТАКИМИ:

  • Інклюзивність – права ВПО, права меншин, громадян з обмеженими можливостями, культурне розмаїття, права спільноти ЛГБТ
  • Утворення громад – історії створення громад, культурні та соціальні ініціативи започатковані громадою та хроніки їх існування
  • Управління – демократія, громадянське суспільство та співпраця з органами влади
  • Довкілля – біологічне розмаїття, повторне використання відходів, екологічна політика, створення заповідних зон

ПЕРША СЕСІЯ ЛАБОРАТОРІЇ ВІДБУВАЄТЬСЯ – НАПРИКІНЦІ СІЧНЯ
ДРУГА СЕСІЯ ЛАБОРАТОРІЇ ВІДБУВАЄТЬСЯ – НАПРИКІНЦІ ЛЮТОГО

Умови та термін подачі заявок для участі у лабораторії, новини проекту - на Фейсбук-сторінці