Художник, есеїст, дослідник нових медіа, автор текстів про сучасне мистецтво
ЛЕСЯ ДЯК
Леся Дяк — оповідачка історій, режисерка документального кіно. Живе у Києві. Займається комунікаціями проектів на тему здоров'я, пише прозу, працює над інтерв'ю та репортажами про людей, які переживають війну. Закінчила Національний університет "Острозька академія" за спеціальністю "Документознавство та інформаційна діяльність" у 2010 році. Навчалася у Майстерні документального кіно Сергія Буковського у 2016-2017 рр. Фільм "Міцні, але не залізні" є її першим режисерським досвідом.
МІЦНІ, АЛЕ НЕ ЗАЛІЗНІ
Поки Сергій три роки був у зоні бойових дій, його дружина Надія сама виховувала трьох синів. Тепер кожному в родині хочеться уваги, любові та підтримки. Але базовим речам треба вчитися заново, адже Сергій досі звикає до мирної реальності. Чи можливо це — ступати обережними кроками і не ранити найрідніших?
Повернутись
Леонід Єжуров
Леонід Єжуров – культурний менеджер, активний учасник громадських проектів, перформер. Задля захисту найстарішої кінозали міста організував разом з однодумцями громадсько-культурний центр Kherson Art Hub. Завдяки лабораторії для молодих кіномитців Indie Lab (2018) закінчив свій перший документальний фільм. Планує продовжувати знімати та монтувати. Живе у Херсоні.
ІЛЮЗІЇ НА ДНІ
У 2017-му році у всіх областях України масово проходить «оптимізація» об'єктів комунальної власності, що практично завжди передбачає їх подальшу приватизацію. Серед таких об'єктів виявився і найстаріший кінозал міста «Ілюзіон», в якому молоді люди, заради його збереження, створили культурний центр. Чиновники та депутати використовують широкий арсенал божевільних і безглуздих методів, аби прогнати молодь.
Повернутись
Олександр Хоменко
Олександр Хоменко фотожурналіст, уже близько 5 років робить репортажі для різних ЗМІ. Ніколи не думав, що зніматиме документальне кіно. Але коли заглиблюєшся в якусь історію із камерою в руках, рано чи пізно починаєш знімати і відео, тому що не все можна сказати тільки фотографією. Історія переселенця із Сіверодонецька Олександра Кононова початково народилася як фотоесе, але пізніше переродилася у фільм.
ЛІВША
Олександр Кононов - переселенець із Сіверодонецька. Він пережив полон в "ЛНР", а звільнившись вирішив здійснити свою мрію і завести козину ферму. Для цього навіть довелося покинути рідний Донбас і оселитися на Житомирщині, у селі Десятини. Однак шлях до мрії інколи буває плутаним і тернистим.
Повернутись
Наталія Понеділок
Наталія Понеділок народилася і виросла у місті Дніпро. Ще зі школи вчилася і пробувала розповідати історії, хоча переважно у вигляді тексту. Закінчила магістратуру з журналістики у Києво-Могилянській академії. Перший документальний фільм "Увал" належить до випадків, коли не знімати було неможливо, адже за історією близької людини побачила глибокі тріщини, що стосуються багатьох.
ГЛІБ
Гліб проходить строкову службу у Національній Гвардії. Один день на місяць хлопець може вийти за межі військової частини і провести час без нарядів, караулів та інших армійських надбань. Кожного разу дівчина Гліба зустрічає його та фільмує день, який треба прожити за минулі 30.
Повернутись
Алекс Портян
ЛІНІЯ ДОЛІ
Для Юлії Ландау зі Славутича орган - це космос, яким можна подорожувати безкінечно. Щоб йти цією дорогою, вона готова їздити в музичну школу на заняття до Києва й репетирувати у костьолі в ніч перед сольним концертом. Завдяки Юлі у Славутичі тепер теж є орган. Але не всі готові до такої музики.
Повернутись
Валерій Пузік
ЦІННІ МИТІ ЖИТТЯ
Фільм про цінні миті життя, миті, які ми зберігаємо, а також ті, від яких відмовляємось. Як ми обираємо, що памятати, як формуємо образ себе? Зоя та Андрій подорожують світом і знімають свої пригоди на аналогову камеру. Касета за касетою: Крим, Угорщина, Одеса, Єгипет. Хаотично перезаписані по кілька разів вони зберегли ключову подію їх життя...
Повернутись
Світлана Шимко
Світлана Шимко – незалежна режисерка, випускниця міжнародної магістерської програми з режисури документального кіно DocNomads. Її документальні фільми брали участь та здобували нагороди на численних українських та міжнародних кінофестивалях. Займається розробкою політичних, соціальних і феміністичних тем у документалістиці.
ЩАСЛИВІ РОКИ
Фільм-дослідження про негетеросексуальних жінок в СРСР з використанням архівних відеоматеріалів та метанарації.
Повернутись
Ліза Стрій
ПЕНСІЙНІ ТУРИСТИ
До них неоднозначне ставлення, про них не прийнято говорити відкрито, проте всі знають, що вони є. Мова йде про пенсійних туристів - людей, які проживають на окупованих територіях і кожні два місяця перетинають лінію розмежування з метою отримання пенсій та виплат. З чим їм доводиться стикатися і чому ці люди змушені їздити на непідконтрольну територію - залишається питанням.
Повернутись
Віталій Янковий
Віталій Янковий - художник, есеїст, дослідник нових медіа, автор текстів про сучасне мистецтво. Закінчив курс сучасного мистецтва в SVC, випускник лабораторії документалістики Indie Lab. Учасник виставок в Україні та за кордоном. У своїх відеороботах на перетині відео та критичної соціології намагається надати технології гуманітарного виміру. Живе та працює у Вінниці та Києві.
ПРИКРАСИ
Фільм "Прикраси" – це спроба зрозуміти мотивацію та естетику реконструкції проспекту Космонавтів у Вінниці, що розпочалась у 2016 році. Прикраси, які встановлює міська влада у міському просторі, порівнюються із натільними прикрасами, якими люди прикрашають себе в побуті.